Terminarz na 2019 rok

P i l s k i    O k r ę g o w y    Z w i ą z e k    Ż e g l a s k i

TERMINARZ  ŻEGLARSKI  NA  2019 r.

I.                   Terminarz regat okręgowych   

11.05.

I Regaty o Puchar Burmistrza Trzcianki  

klasy: OPP, Cadet, Laser Pico

organizator: Stowarzyszenie Bezpieczny Port

25.05.

Regaty o Puchar Jeziora Miejskiego w klasie OK – Dinghy

klasy: OKD

organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK

08 - 09.06.

XVIII Regaty Żeglarskie z okazji „Dnia Dziecka” o Puchar Burmistrza Rogoźna
w klasie OPTYMIST,  XVII Memoriał im. Czesława Janusa, XII Regaty o Puchar Starosty Obornickiego  w   klasie CADET, VIII Regaty o Puchar Komandora Klubu
w klasie OKD i Europa

klasy: OPP, Cadet,  Europa, OKD

organizator: Klub Żeglarski „KOTWICA” Rogoźno

15.06.

Regaty o „Puchar Szwajcarii Chodzieskiej” w klasach OPP, Cadet, OKD i Finn Jezioro Miejskie - Chodzieży

klasy: OPP, Cadet, OKD, Finn

organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK

 

22-23.06.

XXIX Regaty AKŻ’90 Wałcz  w klasach T1, T2, Orion, Spark oraz Omega Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

29.06.

VIII Regaty o Srebrną Szeklę Szwajcarii Chodzieskiej

Jezioro Miejskie - Chodzieży

klasy: OPP i Cadet

organizator: K.Ż. „OPTY” Chodzież

13.07

III Festiwal Dwóch Jezior w Wałczu – jezioro Zamkowe
klasy: OPP, Cadet i Laser Pico
organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz Miasto Wałcz

14.07.

III Festiwal Dwóch Jezior w Wałczu – jezioro Zamkowe

klasy: OPP, Cadet i Laser Pico

organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz Miasto Wałcz

20.07.

XXIX Regaty Piwne – „Nieoficjalne Piwne Mistrzostwa Polski”

Jezioro Bytyń Wielki – Nakielno

klasy: REGATY BEZ PODZIAŁU NA KLASY

organizator: AKŻ ’90 Wałcz, Pilski Okręgowy Związek Żeglarski oraz „MISTRZ PIWNY” z roku 2018

17.08.

Regaty Samotników – jez. Bytyń Wielki 

klasy: REGATY BEZ PODZIAŁU NA KLASY

organizator: AKŻ ’90 Wałcz oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

17.08.

XX  Puchar Grodu Staszica w kl. OPP, Cadet, Europa oraz OK-Dinghy – Zalew Koszyce w Pile

klasy: OPP, Cadet, Europa, OKD

organizator: UKŻ Wodniak Piła

24.08.

Regaty o „Błękitną wstęgę jeziora miejskiego” Jez. Miejskie w Chodzieży

klasy: OPP, Cadet, OKD, Finn

organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK

31.08  - 01.09.

XLIII Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasach sportowych

klasy: OPP, Cadet, Laser Pico, OKD, Finn

organizator: Chodzieski Klub Żeglarski LOK i Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

07-08.09.

XXXIV Jesienny Puchar Klas  Jez. Durowskie w Wągrowcu

klasy: OPP, Cadet, OKD, Finn oraz Omega

organizator: Klub Żeglarski „NEPTUN” Wągrowiec

14-15.09.

XLIII Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz XXVIII Regaty o Puchar K.Ż. „Kliwer” w klasach turystycznych. Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: KŻ „Kliwer” Piła oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

21-22.09.

XVII Żeglarskie Regaty Turystyczne o Puchar Prezesa Philips Lighting Poland S.A. w klasach turystycznych. Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: KŻ „Szkwał” Philips Piła oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

28-29.09.

XL Ogólnopolskie Regaty Turystyczne o Puchar  Jesiennej Bryzy

Jez. Bytyń Wielki – Drzewoszewo

klasy: T1, T2, Orion, Spark, Omega

organizator: TKŻ „Bryza” Ujście oraz Pilski Okręgowy Związek Żeglarski

Imprezy ujęte w kalendarzu imprez z podziałem na klasy będą klasyfikowane w Pucharze Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 2019, jeżeli termin regat nie uległ zmianie, w klasach:

T1 , T2 , Spark , Omega , Orion,

OPP do lat 11, OPP do lat 15, Cadet, OKD, Laser Pico

Warunkiem  końcowej  klasyfikacji klasy w Pucharze Pilskiego OZŻ jest przeprowadzenie przynajmniej trzech regat w każdej klasie, oraz udziału w każdej imprezie minimum 4 jachtów danej klasy.

Uwaga: Szczegółowe programy regat, klasy jachtów, zasady przeprowadzenia regat, przepisy, warunki zakwalifikowania do regat, bezpieczeństwo, opłaty, ubezpieczenie sprzętu i uczestników, informacje kwatermistrzowskie itp. zawierać będą ZAWIADOMIENIA O REGATACH których opublikowanie – najpóźniej 3 tygodnie przed regatami – należy do obowiązków organizatora.

Jeden egzemplarz zawiadomienia o regatach należy przekazać do Pilskiego OZŻ.

REGULAMIN  Pilskiego OZŻ

dotyczący startu zawodników w klasie Optymist.

W regatach klasy Optymist startują zawodnicy do lat 15.

Stosuje się podział wiekowy startujących zawodników :

  I - grupa do 11 lat włącznie,

  II - grupa do 15 lat. 

Żaden zawodnik z grupy do 11 lat, który wystartował w grupie starszej nie

może już startować w grupie młodszej – wyjątkiem jest wspólny start do regat. 

Zawodnicy startują na dowolnym sprzęcie klasy Optymist.

Dla ułatwienia pracy komisji sędziowskiej jedna z grup wiekowych posiada przywiązane do rozprza jednokolorowe wstążki.

 

II.                Rejsy morskie     

18.05. - 25.05.

Czarnogóra – Rejs stażowo-szkoleniowy  (1 jacht)

organizator: K.Ż. „KLIWER” Piła

27.05. - 31.05.

Rejs po Zalewie Szczecińskim  (1 jacht)

organizator: Stowarzyszenie Bezpieczny Port

01.06. - 08.06.

Świnoujście – Goteborg - Świnoujście  – Rejs stażowo-szkoleniowy  (2 jachty)

organizator: K.Ż. „KLIWER” Piła

08.06. - 15.06.

Rugia – Borholm - Rugia  – Rejs stażowo-szkoleniowy   (2 jachty)

organizator: K.Ż. „OPTY” Chodzież

23.06. - 28.06.

Bałtyk/ Zatoka Gdańska – Rejs stażowo-szkoleniowy dla młodzieży: “ZAPOZNANIE Z MORZEM POD ŻAGLAMI” (1 jacht )

organizator: Stowarzyszenie „Bezpieczny Port”

16.08. - 25.08.

Korfu  Morze Jońskie  – Rejs stażowo-szkoleniowy   (2 jachty)

organizator: K.Ż. „OPTY” Chodzież

III.             Rejsy śródlądowe     

03.05. - 10.05.

Rejs Wisłą na odcinku Sandomierz – Bydgoszcz  (4  jachty)

organizator: K.Ż. „OPTY” Chodzież

IV.              Obozy szkoleniowe

30.06. - 13.07.

Żeglarskie szkolenie podstawowe i obóz żeglarski na uprawnienia żeglarza jachtowego dla dzieci i młodzieży w Próchnówku

organizator:  FERAJNA EVENTS i Pilski OZŻ

14.07. - 20.07.

Obóz  żeglarsko-sportowo-zabawowy  dla dzieci w wieku 10 - 14 lat

organizator:  FERAJNA EVENTS

06.02. - 20.03.

15.06. - 22.06.

Kurs teoretyczny w Pile,

Kurs praktyczny w Drzewoszewie  z egzaminem dnia 23.06.2019

organizator: K.Ż. „KLIWER” Piła

V.                 Inne imprezy towarzyszące     

15.06. – 27.06.

XX MISTRZOSTWA ŚWIATA MODELI ŻAGLOWYCH NAVIGA, WĄGROWIEC 2019 - Jezioro Durowskie

organizator: KŻ „OGNIWO” Wągrowiec oraz Miasto Wągrowiec